ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13461 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové album Evanescence bude na podzim

0 Redakce 13.7.2011

Slavní američtí rockeří Evanescence, kteří zářili zejména v  polovině nultých let, se na hudební scénu aktivně vrátí ještě letos. Na podzim totiž vydají svou albovou novinku, která bude třetí studiovkou jejich diskografii.

Pauzu, kterou si členové kapely před časem naordinovali, přerušili po třech letech až letos v dubnu, kdy nastoupili do studia, aby pod dohledem renomovaného producenta Nicka Raskulinecze (dělal například s Foo Fighters, Deftones, Rush nebo Alice in Chains) natočili zmíněnou novinku. Ta zatím nemá název a kapela si pro jistotu ponechala možnost hýbat s datem vydání. Přesto potvrdila, že během letošního podzimu bude venku.

Evanescence vtrhli na scénu v roce 2003, když vydali desku Fallen obsahující dva úspěšné singly Bring Me To Life a My Immortal. Za album byla kapela hned pětkrát nominována na cenu Grammy a dvě nominace úspěšně proměnila – Objev roku a Nejlepší hardrockový výkon. Deska se držela plných sto týdnů v americké Top 200, celosvětově se jí prodalo přes 15 milionů kusů. Následovalo živé CD/DVD Anywhere But Home (2004) a v roce 2006 druhé album The Open Doors s pětimilionovým prodejem.

Vůdčí osobností kapely z Arkansasu je zpěvačka a pianistka Amy Lee, charismatická a talentovaná hudebnice, mezi jejíž vzory patří vedle Björk a Tory Amos také Wolfgang Amadeus Mozart. Nějaký čas se zdálo, že žena s gotickou image odstartuje také sólovou kariéru, ale její plánované album, o kterém se v období po druhé desce Evanescence zmiňovala v rozhovorech, nikdy nevyšlo.

JŠp