ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15744 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým narozeninám Dušana Vančury

0 jsk 28.2.2023

Skupina Antikvartet Dušana Vančury vydala nové album nazvané Láska tvá. Název symbolicky připomíná úplně poslední píseň, kterou za svého života Vančura napsal.

„Později, když Spirituál kvintet ohlásil, že brzy ukončí svou činnost, chtěl Dušan pokračovat s vlastní kapelou a udržovat své písně v živé koncertní podobě. Když nás v roce 2020 náhle opustil, rozhodli jsme se, že jeho plán dodržíme a poneseme poselství jeho textů dál,“ říká pokračovatelka Vančurova odkazu, jeho žena Zuzana.

Vybrala osmadvacet písní z tvorby svého muže a spolu s kolegy vytvořila nové album. Vzniklo v mirochovském studiu A4 a obsahuje písně psané pro Spirituál kvintet, Františka Nedvěda nebo původní Antikvartet.

„Nechtěli jsme jen pouhý licenční výběr již existujících nahrávek. Udělali jsme proto dvacet šest nových snímků a přidali k nim ještě dva bonusy s posledními záznamy Dušanova hlasu,“ upřesňuje Vančurová.

Album je vydané u příležitosti nedožitých osmdesátých pátých narozenin zakladatele Antikvartetu Dušana Vančury. Skupina ho natáčela celý rok a pozvala si na něj řadu hostů. Mezi nimi například Irenu Budweiserovou, Vojtu Nedvěda, Kateřinu Englichovou nebo Ondřeje Škocha.

Tagy: