ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová zážitková expozice v Praze

0 jsk 20.10.2023

Pilsner Urquell: The Original Beer Experience je nově otevřená, zcela unikátní zážitková expozice se školou čepování, která vznikla z touhy představit široké veřejnosti netradiční formou příběh piva a vzniku prvního zlatého ležáku světa včetně jeho specifického způsobu čepování.

Spodně kvašený světlý ležák Pilsner Urquell, jak ho známe dnes, spatřil světlo světa v plzeňském pivovaru v roce 1842 a zanedlouho si podmanil celý svět. Tajemství jeho chuti tkví především ve vysoce kvalitních surovinách, stále stejnému unikátnímu způsobu vaření jako před téměř 200 lety a v neposlední řadě specifickém způsobu čepování.

Jeho vznik je opředen legendami a ovlivněn mnoha historickými událostmi. Tento zajímavý příběh je v Pilsner Urquell: The Original Beer Experience vyprávěn poutavým způsobem v kulisách dechberoucí historické budovy prostřednictvím špičkových moderních technologií, které během přibližně hodinu a půl trvající prohlídky důmyslným způsobem působí na všechny lidské smysly. Návštěvník při vstupu obdrží digitální bezdrátová sluchátka s detektorem pohybu, díky němuž audio průvodce spustí přesně tu část příběhu podle toho, v jaké části expozice se právě nacházíte. Na výběr je z osmi světových jazyků nadabovaných profesionálními herci, rodilými mluvčími, což umocňuje autentický zážitek z celé prohlídky.

Expozice mapuje příběh piva od prapočátků v době starověku, přes jeho rozvoj v klášterech, vyzdvihuje panovníky českých zemí, kteří rozvoj pivovarnictví ve své době nejvíce podpořili, a nechybí ani dramatické temné doby piva, jež vedly k pivní revoluci a následně vzniku legendárního prvního zlatého ležáku světa včetně osobností, které se na jeho výrobě podílely. Součástí prohlídky je i ochutnávka a prezentace klíčových surovin včetně simulace výrobního procesu. Prohlídka je zakončena stylově posezením v tradiční plzeňské pivnici, kde si návštěvníci mohou dát na účet podniku dvě malá dokonale načepovaná piva nebo nealko.