ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5075 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nova začne vysílat kriminální seriál o Berdychově gangu

0 Redakce 6.9.2011

Televize Nova začne od 7. září vysílat kriminální seriál Expozitura natočený na motivy skutečných kriminálních činů Berdychova gangu. Šestnáctidílný seriál v režii Petra Kotka a Ivana Pokorného se údajně stal nejdražším seriálem v historii Novy. Podle údajů Novy si v něm zahrálo 338 herců a při natáčení seriálu havarovalo, vybouchlo, bylo prostříleno nebo jinak zničeno 13 aut.

V jednotlivých dílech Expozitury, jehož scenáristy jsou Josef Klíma a Janek Kroupa, řeší jeho hrdinové různé případy, ale celým seriálem se táhne dramatický příběh policistky Terezy Hodačové (Hana Vagnerová) z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka Daniela Chládka (Robert Jašków), kteří se postaví praktikám Berdychova gangu. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali.

V seriálu se objevuje mnoho postav spojených s různými kriminálními kauzami. Například zavražděného vládce podsvětí Františka Mrázka pod jménem Mráz ztvárnil David Prachař, šéf gangu David Berdych v seriálu vystupuje pod přezdívkou Drobeček (Martin Sitta).

Spletitá a rozvětvená kauza takzvaného Berdychova gangu je největším případem organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky. Gang byl ojedinělý propojením podsvětí s elitními detektivy, kteří měli s organizovaným zločinem bojovat. Zločinci se zaměřovali na troufalá loupežná přepadení, vydírání i únosy. Často se přestrojovali za policisty.

rwi