ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14816 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová verze skladby We Are The World už vzniká

0 Redakce 4.2.2010

Po skončení nedělního slavnostního předávání cen Grammy se 75 hvězd současné hudební scény vystřídalo ve studiích A&R v Los Angeles, aby nazpívaly novu verzi slavné skladby We Are The World. Byla pořízena proto, aby prodej singlu vynesl peníze na pomoc Haiti. Ve stejném studiu byla v roce 1985 nahrána originální verze písničky. Před pětadvaceti lety se jejím prodejem podařilo získat 90 milionů dolarů pro hladovějící obyvatele Afriky a skladba v dalším roce získal dvě ceny Grammy.

S aktivitou nazpívat ji znovu přišli Quincy Jones a Lionel Richie. Druhý jmenovaný písničku spolu s Michaelem Jacksonem napsal, Jones ji v pětaosmdesátém roce produkoval. Své party nově nazpívali Celine Dion, Kanye West, Jennifer Hudson, Jonas Brothers, Usher, Justin Bieber, Barbra Streisand, Wyclef Jean, Pink, Miley Cyrus, will.i.am (Black Eyed Peas), Carlos Santana, Toni Braxton, Natalie Cole, Tony Bennett, Randy Jackson, Adam Levine (Maroon 5), Julianne Hough, Jason Mraz či Nicole Scherzinger z Pussycat Dolls.

Celine je úžasná. Je to opravdová profesionálka,“ chválila svou slavnější kolegyni countryová zpěvačka Julianne Hough. „Jsem naprosto dojata tím, že jsem při tom,“ svěřila se tisku Jennifer Hudson.

Část původního textu písně byla upravena a zarapují ji Snoop Dogg a LL. Cool J. V nejbližších dnech se do studia dostaví i další rappeři. V písni by také měly recitovat tři Jacksonovy děti. Jeho sestra Janet, která se nemohla pondělního nahrávání zúčastnit, dozpívala své party v úterý ve studiu v Atlantě.

Skladba bude mít premiéru 12. února během televizní relace stanice NBC ze zahajovacího ceremoniálu olympijských her ve Vancouveru.

JŠp