ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7070 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová skupina The Carsleepers vydala album s magickým názvem

0 jsk 8.4.2022

The Carsleepers se na české hudební scéně objevili v červnu 2020. Řekli si o pozornost několika pestrými singly a zaujali tajemnými vizuály s indiánskou tématikou i skrytou identitou jednotlivých členů. Prezentovali se moderním zvukem, který se nijak neupínal ke konkrétnímu stylu, i záhadnými odkazy v textech.

„Přistupujeme k nahrávání maximálně svobodně, bez zbytečných předsudků,“ nechali se slyšet. „Nikam se netlačíme, necháváme věcem volný průběh. Děláme, co nás baví. Všechno je otevřené.“

V jednotlivých písničkách dávala dvojice Sam David a Sahimi prostor různým zpěvákům, kterým byl přístup skupiny k tvorbě blízký. Až později se ukázalo, že kapelu tvoří bývalí členové kapely Eddie Stoilow, její zakladatel David Šmídt a kytarista Jakub Lenz.

Na albu Shaman už The Carsleepers fungují jako trojice, v průběhu nahrávání totiž sestavu rozšířil zpěvák Honza Petržílka. „Potkali jsme se úplně náhodou, zafungoval vesmír,“ usmívají se The Carsleepers. Kolekci nových písni pojmenovali mysticky Shaman.

„Šaman je podle nás největší rock’n’rollová hvězda. Šaman je médium spojující světy i symbol návratu ke kořenům. Prostě skvělý atribut do téhle pomatené doby. Album bylo hotové už v zimě, ale jeho vydání jsme odložili kvůli válce na Ukrajině,“ přiznává kapela, která změnila i další plány, třeba pořadí singlů.

„Vzhledem k situaci jsme jako pilotní singl zvolili skladbu Listen. Napsali jsme ji už loni, aniž bychom samozřejmě tušili, co se bude dít. V písničce s podtitulem Love Is The Answer se dotýkáme témat jako ušlechtilost lásky, nesmyslnost zbrojení, politická komedie nebo bordel, který okolo sebe vytváříme,“ dodávají muzikanti.

Album obsahuje i spolupráci, která se zrodila krátce poté, co se Eddie Stoilow vrátili z evropského turné s The Rasmus. Ve skladbě Highlands hostuje zpěvák Marcell, jehož jméno je spojeno s kapelou No Distance Paradise.