ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25287 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová sezóna Divadla Bolka Polívky přinese pět premiér

0 jsk 4.11.2021

Divadlo Bolka Polívky vstoupilo do 29. sezóny. Uvede v ní pět premiér a zároveň započne postupný proces nikoliv proměny, nýbrž obohacení svého uměleckého profilu. Divadlo si klade za cíl rozšíření dramaturgického spektra a větší podporu mladých divadelních tvůrců – autorů, inscenátorů i progresivních divadelníků, ohledávajících netradiční divadelní poetiky. V rámci jak vlastních, tak hostujících inscenací dostanou více prostoru dosud neuváděné projekty inscenačních týmů i individuálních tvůrců, kteří se věnují intelektuálně náročnému a kvalitnímu divadlu napříč divadelními formami a žánry.

V programovém plánu hostujících inscenací se proto nově anebo pravidelněji objeví např. inscenace Divadla Na zábradlí, Švandova divadla, Činoherního klubu, Divadla v Dlouhé, Divadla pod Palmovkou, Městských divadel pražských, Laterny magiky či Divadla Archa, divadelních spolků Vosto5, Jedl a dalších. V sezóně 2021/2022 pokračuje bohatý doprovodný program sestávající z výstav, koncertů, happeningů, festivalů a divadelních workshopů.

Od 4. listopadu ve foyer divadla své obrazy vystavuje Kateřina „Kasea“ Petříková, následovat bude od 16. prosince instalace velkoformátových fotografií z charitativního kalendáře Proměny 2022. O koncerty se v průběhu celé sezóny postarají např. Golden Delicious, Hana a Petr Ulrychovi, Monika Absolonová, B-Side Band a další. A s příchodem jara se opět uskuteční (nejen divadelní) festival Ženy ženám.

(foto: Monika Chupeková)