ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13805 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová krimi Horká půda Thomase Engera garantuje bezesné noci

0 Richard Winter 16.6.2015

Nejvýraznějšímu talentu současné norské detektivní literatury Thomasovi Engerovi, který v dubnu loňského roku navštívil Prahu, vychází v nakladatelství MOBA pod názvem Horká půda čtvrtý díl krimi série v hlavní roli s novinářem Henningem Juulem. Už od prvního dílu se Thomasu Engerovi podařilo získat si obrovskou čtenářskou obec po celém světě.

Vždyť práva na jeho knihy s Henningem Juulem se prodala do 26 zemí, mj. do USA, Japonska, Francie, Německa či Velké Británie.Stejně jako všechny předchozí knihy i Horkou půdu do češtiny přeložila Alice Týnská.z norského originálu Vapenskjold.

Hluboko ve švédských lesích je v době podzimních honů zastřelen starý muž. Nejednalo se však o náhodný výstřel.
Matka malého chlapce Hedda Hellbergová měla odjet na tři týdny do Itálie, aby se tam vzpamatovala ze smrti svého otce. Do hotelu ale nedorazí, veškeré její stopy končí na osloském letišti Gardermoen.

Novinářka Nora Klemetsenová se s Hedou znala, v době studií spolu bydlely, a osobně se o její případ zajímá, protože nemůže uvěřit, že by Hedda jen tak opustila manžela i dítě. Zarážející je i skutečnost, že se Heddino jméno po čase objeví ve spojitosti s vraždou ve Švédsku.

Život Henninga Juula se točí pouze kolem jediné věci: najít odpověď na to, kdo zapálil jeho byt, v němž zahynul jeho a Nořin syn Jonas. Stopy, které Henning sleduje, ho zavedou k případu, na kterém pracuje Nora, a zakrátko se oba ocitnou na velmi horké půdě. Někdo je schopný vraždit, aby ochránil své tajemství, tajemství, které sahá do jedné z temných kapitol evropské historie.

Kdo stojí za smrtí Henningova syna, se v Horké půdě čtenáři prozatím nedozví, na to si ještě musí počkat do pátého a zároveň posledního dílu série, který však dosud nevyšel ani v Norsku. Nicméně v závěru Horké půdy se začíná poodkrývat, co se vlastně dělo před domem Henninga Juula chvíli před vypuknutím požáru v jeho bytě.

Enger již dostal nabídku na zfilmování všech jím naplánovaných knih s Henningem Juulem. A to včetně páté, kterou ještě nenapsal. Thomas Enger se narodil 21. listopadu 1973 v Oslu v rodině fyzioterapeutky a učitele jazyků. Byl učitelem tělocviku a talentovaným fotbalistou. Osm let pracoval v internetových novinách Nettavisen. První román Kamenný déšť vydal v únoru 2010.

Tagy: