ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4933 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová kniha Steva Berryho se věnuje placení daní

0 Richard Winter 19.5.2016

Hrozba patriotů je již desátým případem bývalého agenta Cottona Maloneho, ve kterém se snaží přijít na kloub otázce placení daní. Byť se jedná o finanční otázku Spojených Států, Malone k jejímu zodpovězení procestuje na půl světa, nejdéle se zdrží v Evropě a po krku mu půjde i zavržený syn severokorejského diktátora.

Americký spisovatel Steve Berry má na svém kontě má 20 miliónů prodaných knih, které byly přeloženy do 40 jazyků a vyšly v 51 zemích. Je mnohanásobnou jedničkou v žebříčku nejprodávanějších autorů podle New York Times; jeho Templářské dědictví bylo v roce 2006 jedinou knihou, která u nás dokázala šlapat na paty fenoménu s názvem Šifra mistra Leonarda. Ostatně i Dan Brown se nechal slyšet: „Steve Berry píše thrillery přesně podle mého gusta.“

Hrozba patriotů vychází 18. května v edici Napětí nakladatelství Domino a do češtiny ho z originálu The Patriot Threat přeložila Hana Pernicová.
Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován?

S takovýmto tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy. Teď napjatě čeká na černou brašnu, kterou mu má přivézt bývalý úředník ministerstva financí. Její listinný obsah zajímá spoustu lidí – například Cottona Malonea, jehož do akce povolala zpravodajská služba Magellan Billet. Po krveprolití v Benátkách Malone pochopí, že tajemný obsah černé brašny je ještě nebezpečnější, než se zpočátku domníval. O jeho získání totiž usiluje i zavržený syn severokorejského diktátora. Tento nesmírně ambiciózní muž má odvážný plán: zmocnit se oněch dokumentů, jejich prostřednictvím srazit Spojené státy na kolena a následně se coby pokořitel nenáviděného nepřítele stát novým vůdcem své vlasti. Ve Středomoří začíná být zatraceně horko.