ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8536 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová kniha Eleny Ferrante vyjde ve třiceti čtyřech jazycích

0 jsk 21.8.2020

Nový román Prolhaný život dospělých nejzáhadnější mezinárodní literární hvězdy Eleny Ferante, který vyšel loni na podzim v Itálii, provázejí samé superlativy. Po osmi letech od vydání Geniální přítelkyně vytvořila Ferrante další přesvědčivý obraz objevů a zklamání dospívající dívky a s ohromující lehkostí popisuje veškerou nejednoznačnost světa dospělých viděnou jejím pohledem.

„Za Prolhaný život dospělých je Ferrante vážnou kandidátkou na cenu Strega,“ píší recenzenti. Dílo nadchlo též čtenáře – italského vydání se během necelého roku prodalo čtvrt milionu výtisků. V produkci Netflixu a společnosti Fandango vzniká jeho seriálová adaptace.

Českého překladu se ujala mladá italinistka Sarah Baroni, napůl Italka s vizáží hrdinek Eleny Ferrante. Literaturu studovala u Alice Flemrové, jež dosud přeložila sedm svazků tajemné spisovatelky včetně Geniální přítelkyně.

„Na románu Prolhaný život dospělých mě zaujala především otevřenost a přesvědčivost, s níž autorka zprostředkovává křehké a mnohdy bolestné dospívání hrdinky, která je nucena čelit pokrytectví a neupřímnosti světa dospělých. K silným stránkám knihy patří také plasticky vykreslený obraz dvou kontrastních tváří Neapole, v jejíchž kulisách se příběh odehrává,“ prohlašuje Baroni, která zná město důvěrně ze studijního pobytu.