ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15650 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová deska skupiny Mydy je pozitivní a pestrá

0 jsk 4.11.2022

Kapela Mydy si prošla svým nejtěžším obdobím ve své hudební kariéře. Album nazvané jednoduše „V“ je i přesto velmi pozitivní a hudebně pestré. Mydy jsou na něm sví, třpytiví, ale i nazí a startují tak svou novou éru.

Novinku je možné najít na všech streamovacích platformách od 4. listopadu a fyzicky k objednání na jejich webu. Kapela zve zároveň na křest alba, který se uskuteční v domovském klubu Lucerna Music Bar 21. listopadu a v brněnské Flédě 23. listopadu.

Deska je o dění uvnitř kapely, která se v jedenácti písních vrací zpátky k sobě. „V“ neboli římských pět klade důraz právě na důležitost jednotlivých členů, a navíc jde o páté studiové album skupiny. Ač na něm spolupracovali celkem tři producenti a nahrávalo se v šesti různých studiích, Mydy ho považují za nejvíce celistvé. Sedm písní produkoval Matěj Belko, který spolupracoval mimo jiné na oceňovaných albech Řeka od Lenky Dusilové nebo Jednou tě potkám od Vladimíra Mišíka. Tři písně pak zprodukoval mladý německý talent Emi Emi. O mix se postaral Nèro Scartch, hlavní skladatel a nyní již bubeník party Mydy. Za masteringem pak stojí Risto Sokolovski.

Na desce nechybí ani hosté. Kromě již zmíněných producentů Matěje Belka a Emiho Emiho, kteří během procesu tvorby natočili řadu hudebních nástrojů, jsou jimi Circus Brothers (dechy), Roman Vícha (bicí), Josef Fečo (kontrabas) a v neposlední řadě Jana Věnečková (housle).

Tagy: ,