ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6188 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová deska Longital je oslavou deseti let existence kapely

0 Redakce 15.5.2015

Slovenská skupina Longital nevěří na náhody. Každá událost v její kariéře má svůj význam a posunula kapelu dále hráčsky i lidsky. Závěrem minulého roku se Shině a Danu Salontayovi přihodilo něco, s čímž nepočítali: po třinácti letech se do sestavy vrátil bubeník Marián Slávka, který s nimi ještě pod názvem Dlhé diely nahrával už album Tu. Nyní společně vydávají akustické album A to je všetko? a slaví jubileum. Je to deset let, co se kapela Dlhé diely přejmenovala na Longital.

Vydařený společný koncert ve znovu nalezeném triu na Waves Bratislava a vzájemný lidský a hudební souzvuk znamenal začátek další éry kapely a přísun nové energie.

„V čase, kdy jsme se nejvíc zabývali elektronikou a naše skladba byla dokonce oceněná v soutěži labelu Ninja Tune mezi top ten remixy kapely Coldcut, jsem měl zvláštní zážitek. Sedli jsme si do čajovny v Praze na Václaváku, kde hrála akustická hudba, která mě úplně zhypnotizovala. Připomenula mně mých prvních deset let s akustickou kytarou. Cítil jsem v té hudbě kov, vůni dřeva a odlítajících třísek,“ popisuje Dan jeden z klíčových momentů Longital na cestě k novému zvuku. Na mysli měl kapelu Young Gods a jejich album Knock on Wood.

(Foto: Ivana Šataník)

Tagy: