ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7324 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nostalgia je novinka Katapultu

0 jsk 18.4.2023

Skupina Katapult posílá na trh studiovou novinku. Pod titulem Nostalgia vychází na CD, LP a digitálních službách bezmála sedm let od posledního alba Kladivo na život.

Nový studiový počin vychází v roce, kdy Olda Říha, mozek, srdce a duše skupiny, oslaví pětasedmdesáté narozeniny a šedesát let na scéně. Drtivou většinu písní zkomponoval sám, na textech se kromě něj podíleli Filip Hrbek a Michal Tříska. Na album zařadil i coververzi klasiky od Suchého a Šlitra Mister Rock a mister Roll.

Samotné album lze označit jako první desku nové éry Katapultu. „Nostalgia vychází po měsících pandemické nejistoty a opakovaném přesouvání koncertů, ale Katapult je tu v plné síle s excelentními rockery a s novou muzikantskou energií,“ hlásí Olda Říha.

Spolu se svými novými spoluhráči Václavem Zimou (bicí) a Karlem Bigmanem Kodlem Dvořákem (baskytara, zpěv) vytvořil dílo se syrovým zvukem. Natočil muzikantskou výpověď, která vleze pod kůži. Zároveň se mu podařilo docílit soudobého soundu a zachytit veškerý drive, což ocení nejen věrní fanoušci. Sám Olda Říha, zcela bez nadsázky, označuje album Nostalgia poeticky jako svoji osobní „audio autobiografii“.

„Nostalgia by mohla zároveň sloužit jako můj testament. Uvidíme…,“ uzavírá tajemně.

Tagy: ,