ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31158 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Norská literární hvězda Jo Nesbo přichází konečně do Čech

0 Redakce 8.4.2011

Se svérázným kriminalistou Harrym Holem přichází do Čech premiérově i jeho autor, světově ceněný Jo Nesbø. Románem Nemesis rozšiřuje řadu oblíbených severských detektivek, které se na českém trhu těší zájmu čtenářů. Jeho hrdina Hole se tu s největší pravděpodobností stane literární hvězdou už za pár týdnů.

Nemesis je první kniha z osmidílné série norského spisovatele, jehož detektivní romány s postavou Harryho Holea si ve světě získaly miliony čtenářů i nadšené kritiky. Americký Publishers Weekly o knize napsal: „Hole je pravděpodobně jedním z nejvíce fascinujících románových detektivů současnosti.“ Britský Daily Telegraph v recenzi konstatoval „Harry Hole je naprosto přesvědčivý jako policista, opilec i samotář“ a americký Madison County Herald doplnil: „Bez ohledu na jazyk, ve kterém čtete, se pusťte do kriminálních románů Joa Nesbøho a uvidíte, proč svět miluje Harryho Holea.“

Hned za první knihu z roku 1997, v níž se představil Hole poprvé, získal Nesbø cenu Rivertonprisen za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou a ocenění Glasnøkkelen (Skleněný klíč), skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.

Knihu Nemesis na český trh posílá vydavatelství Kniha Zlín.

JŠp