ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16293 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Norah Jones vydá nové album

0 jsk 15.6.2020

Pianistka, skladatelka, zpěvačka a držitelka několika cen Grammy, Norah Jones, původně nové album nahrávat vůbec nechtěla. Rozhodla se odklonit od koloběhu předešlých alb a vydala se do neznámého prostředí bez hranic. Nahrávání začalo sérií krátkých sezení s neustále se měnícími spolupracovníky, jehož výsledkem je rozmanitý proud singlů. Pomalu, ale jistě, se nevydané session songy zhustily do věci, kterou Norah vůbec neplánovala. A tak vzniklo album.

Deska nazvaná Pick Me Up Off The Floor však není nějaká nesouvislá koláž, spíš naopak. Drží pohromadě linií klavíru, texty čelí ztrátě a větší naději, a tématem je těžká nálada, která se opírá o temnotu, jež nakonec najde světlo. Vyjde 19. června.

„Každé sezení jsem vytvořila nějakou píseň, kterou jsem ale nikdy nevydala. V průběhu těch dvou let se nějak sesbíraly a vzniklo z nich album. Byla jsem do nich opravdu zamilovaná, poslouchala jsem je pořád, i když jsem venčila psa. Písně mi zůstaly trčet v hlavě a já jsem si uvědomila, že všemi prochází nějaké surrealistická nit. Připadá mi to jako horečnatý sen odehrávající se někde bezi Bohem, ďáblem, srdcem, zemí, planetou a mnou,“ komentuje Norah Jones.