ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6022 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nominacím na Zlaté glóby vládne film La La Land

0 jsk 13.12.2016

Seznamu kandidátů ve filmových kategoriích 74. ročníku udělování cen Zlatý glóbus vládne hudební snímek La La Land. Film režiséra a scenáristy Damiena Chazella si připsal na konto sedm nominací v kategoriích Nejlepší film – komedie nebo muzikál, Nejlepší mužský herecký výkon v komedii nebo muzikálu (Ryan Gosling), Nejlepší ženský herecký výkon v komedii nebo muzikálu (Emma Stone), Nejlepší filmová režie, Nejlepší filmový scénář, Nejlepší původní hudba (Justin Hurwitz) a Nejlepší původní píseň (City Of Stars). O jednu nominaci méně získalo drama Moonlight.

Dalšími uchazeči o titul nejlepší komedie nebo muzikál jsou 20th Century Women, Deadpool, Božská Florence a Sing Street. Pětici nominovaných filmových dramat tvoří Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Hell or High Water, Lion, Manchester by the Sea a Moonlight. O cenu za režii se kromě Chazella ucházejí i Tom Ford (Noční zvířata), Barry Jenkins (Moonlight), Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea) a Mel Gibson (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny).

Nejlepším cizojazyčným filmem se stane jeden z pětice Divines, Elle (oba Francie), Neruda (Chile), Forushande (Irán/Francie) a Toni Erdmann (Německo).

Nominace v 25 filmových a televizních kategoriích cen Hollywoodské asociace zahraničních novinářů vyhlásili v pondělí Anna Kendrick, Don Cheadle a Laura Dern. Ceremoniál udělování Zlatých glóbů se bude konat 8. ledna 2017 v hotelu The Beverly Hilton v Beverly Hills a moderovat ho bude Jimmy Fallon.