ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8582 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nominacím českých kritiků vévodí Krajina ve stínu a Šarlatán

0 jsk 7.1.2021

Filmy Krajina ve stínu od Bohdana Slámy a Šarlatán od Agnieszky Hollandové jsou nejlepší v nominacích na Ceny české filmové kritiky za rok 2020. Oba jich mají pět, shodně na nejlepší film, režii, scénář, herečku (Magdalena Borová a Jaroslava Pokorná). V kategorii nejlepší herec má nominaci Ivan Trojan za Šarlatána (na snímku).

Jako první dokumentární film pronikl mezi nominované na nejlepší film snímek Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti. Má nominaci i na nejlepší dokument a Klusák s Chalupovou na nejlepší režii.

Na scénář roku je vedle Slámy a Hollandové nominován Petr Zelenka za Modeláře, na nejlepší herečky Anna Geislerová (Havel), Jaroslava Pokorná (Šarlatán) a Magdaléna Borová (Krajina ve stínu).

Nejlepším hercem se mohou stát Ivan Trojan za roli léčitele Mikoláška v Šarlatánovi, Viktor Dvořák za titulní roli ve filmu Havel nebo Jiří Mádl za roli rapera Plecha v Modeláři.

Nominace českých filmových kritiků má v deseti kategoriích osmnáct snímků. Vyhlašovacím večerem, který je naplánovaný na 6. února 2021, diváky v přímém přenosu ČT art z pražského Divadla Archa provedou Světlana Witowská a Ondřej Cihlář.