ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16941 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nominace na NME Awards ovládli Arctic Monkeys

0 jsk 17.1.2014

Nominace na ceny britského hudebního magazínu NME ovládla formace Arctic Monkeys. Získala jich osm, mimo jiné v kategoriích Nejlepší album, Nejlepší koncertní kapela nebo Nejlepší britská kapela. Její lídr Alex Turner se pak může stát Hrdinou roku. O cenu pro Nejlepší britskou kapelu se kromě ní utkají ještě Foals, Palma Violets, Biffy Clyro, Disclosure a Two Door Cinema Club.

Čtyři nominace na NME Awards 2014 připadly formaci Haim, přičemž po jedné ještě získaly členky kapely Alana Haimová (Nejlepší kapelový blog/Twitter) a Este Haimová (Hrdina roku). „Jsme nadšené, že jsme se dostaly do nominace na letošní NME Awards. Je to poprvé, takže buďte něžní,“ uvedly členky Haim v reakci na počet nominací.

NME Award pro Nejlepšího sólového interpreta mohou získat David Bowie, Jake Bugg, Kanye West, Lorde, Paul McCartney nebo Lily Allen. Poslední jmenované zpěvačce patří také nominace v kategoriích Nejlepší skladba a Nejlepší videoklip.

NME Awards jsou známé i negativními cenami. Například v kategorii Nejhorší kapela byli nominováni 30 Seconds To Mars, The 1975, Imagine Dragons, Muse, One Direction a The Wanted.

Výsledky NME Awards 2014 budou vyhlášeny 26. února v londýnské O2 Academy Brixton.