ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7159 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nominace na Czech Grand Design

0 jsk 30.1.2023

Sedmnáctý ročník Cen Czech Grand Design se blíží. Osmdesát tvůrců a firem má letos šanci získat prestižní ocenění v jedné z osmi kategorií (produktový design, móda, šperk, grafický design, fotografie, ilustrace, výrobce a objev roku).

Široké nominace už vybrala Akademie designu České republiky a nabízejí průřez toho nejzdařilejšího z českého designu za uplynulý rok. Od revolučního zpracování hasícího přístroje přes kabát ušitý z peřiny, vizuální identitu pro neziskovou organizaci nebo navigační systém hlavního města Prahy až po nadějný materiál z recyklovaného plastu.

Nominace se zúží na tři finalisty v každé kategorii 23. února v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně při příležitosti otevření výstavy loňských Grand designérů, dua Vrtiška & Žák. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií i absolutního vítěze napříč obory – Grand designéra 2022 – proběhne formou kreativně pojatého gala večera v Centru architektury a městského plánování: CAMP 21. března 2023.

Záznam z předávání cen odvysílá ČT art o týden později. Projekty finalistů rovněž blíže představí výstava v Galerii České spořitelny v Praze, která potrvá od 3. března do 2. dubna 2023.