ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27170 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nominace na ceny Czech Grand Design

0 jsk 3.3.2022

Ceny Czech Grand Design za rok 2021 vstupují do finále. Trojice finalistů v kategoriích produktový design, móda, šperk, grafický design, ilustrace, fotografie, objev roku a výrobce roku vzešly z hlasování odborných porot. Veřejnost si výběr toho nejzdařilejšího na poli designu může prohlédnout na výstavě Best of: CGD21 v Galerii České spořitelny od 2. března do 10. dubna. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií i absolutního vítěze napříč obory, Grand Designéra 2021, proběhne po dvouleté pauze opět formou gala večera v přímém přenosu na ČT art v Hudebním divadle Karlín 22. března.

Výrazné osobnosti produktového designu se setkají v kategorii Designér roku – Ceny Ministerstva kultury. Kolekcí nábytku Nouveau odkazuje mladý designér Jiří Krejčiřík k tvorbě významného českého umělce Františka Bílka. Výsledkem jsou komody, které ilustracemi obohatila vizuální umělkyně Taja Spasskova a sochařsky pojatá knihovna a komoda. Místo ve finále patří Krejčiříkovi také za kolekci sofistikovaných svítidel Luna. V loňském roce bylo nemožné přehlédnout projekty Jakuba Pollága, a to jak pod vlastní značkou zeitgeist.limited, pro kterou vznikl nábytek a lampa anebo jeho spolupráce se značkami PÁR, Scent Roche a Master & Master.

Trojici uzavírá designérské duo působící na scéně více než 10 let – Vrtiška & Žák, jejichž široký záběr obsáhl návrh předmětů pro běžný den jako je umyvadlo pro značku RAVAK nebo venkovní lavička mmcité. Nicméně místo ve finále jim patří také za produkt ze zcela opačného spektra, a to katamarán Independent Catamaran.

(foto: Michaela Karásek Čejková)