ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Noc tisíce hvězd je román z Argentiny

0 jsk 6.6.2023

Nakladatelství Metafora vydává knihu Noc tisíce hvězd. Je to román odehrávající se v sedmdesátých a devadesátých letech v Argentině o propojení jedné rodiny se složitými dějinami země.

Argentina, byť se zdá znovuzrozená, skrývá pod povrchem nově nalezené prosperity tragické příběhy zrozené z odporných zločinů spáchaných před třiceti lety. Historicky přesný emocionální příběh spojující osobní životy i politiku.

Autorka knihy Andrea Yaryura Clark vyrůstala v Argentině během politických nepokojů sedmdesátých let, než se její rodina přestěhovala do Severní Ameriky. Po dokončení univerzitních studií se vrátila do Buenos Aires, aby zde znovu navázala na své kořeny.

V polovině devadesátých let dvacátého století mnozí synové a dcery „zmizelých“, nejmladších obětí argentinské vojenské diktatury sedmdesátých let, dosáhli plnoletosti a začali se zabývat osudy svých rodin. S několika z těchto dětí vedla autorka rozhovory a jejich zážitky, které nejsou mimo Argentinu příliš známé, se staly inspirací pro její románovou prvotinu.