ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4834 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Noc divadel představuje program, radiové spoty a divadelní cyklojízdy

0 Richard Winter 17.10.2014

Program Noci divadel nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií nejen na představení pro děti i dospělé, ale také soutěže, workshopy, přednášky či výstavy. Druhý ročník Noci divadel v České republice přinese několik novinek. Od začátku listopadu poběží na různých rozhlasových stanicích speciální spoty, na kterých se podílely významné osobnosti české divadelní scény. Milovníky cyklistiky a čistého ovzduší potěší divadelní cyklojízdy, které připravuje koordinátor Noci divadel Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci se sdružením Auto*Mat.

Třetí listopadovou sobotu se tradičně ve více než deseti státech Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžně divadelní programy nenabízejí. Institut umění – Divadelní ústav připravil pro letošní druhý ročník Noci divadel na nové webové stránce přehledný program, kde si zájemci podle filtrů mohou určit své preference a vybrat si tak akci vhodnou přímo pro sebe, svou rodinu či přátele. Mimo běžné vyhledávací filtry, jako jsou datum, město a divadlo, mohou zájemci vyhledávat například i dle typu akce a díky tomu si vybrat, zda chtějí navštívit akci hudební, vzdělávací, vhodnou pro rodiny s dětmi nebo seniory, workshopy, výstavu či komentovanou prohlídku. Program letošní Noci divadel byl zveřejněn 15. října 2014 na www.nocdivadel.cz. Pro snadnější orientaci během dne a snadné plánování si mohou návštěvníci na webu vytvořit svůj vlastní program, který si uloží, vytisknou, případně následně zašlou na svůj email.

Součástí letošního ročníku je řada novinek, mimo jiné zvukový spot, který vznikl kolektivně z iniciativy koordinátora projektu IDU a divadel účastnících se letošního ročníku. Spot poběží v českých rádiích od začátku listopadu a bude také ke stažení na webové stránce www.nocdivadel.cz. Koncepci spotu vytvořil Ondřej Navrátil a hlasy poskytli Václav Postránecký, Hana Igonda Ševčíková, Milan Stehlík, Tomáš Sýkora, Roman Korda, František Derfler a Boleslav Polívka.
Další novinkou 2. ročníku Noci divadel v ČR je spolupráce s iniciativou Auto*Mat, která si klade za cíl podporovat veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu a zasadit se o zvýšení kvality života a pohybu ve městě. Noc divadel proto nabídne pět ras cyklojízd, jejichž součástí bude návštěva významných pražských divadel. Jednotlivá divadla a soubory si v rámci trasy cyklojízdy připravila pro cyklisty speciální program, jako například komentované prohlídky, workshopy, improvizované inscenace nebo scénická čtení..

Vzhledem k úmrtí českého herce a dramatika Pavla Landovského namísto výstavy věnované režiséru Petru Léblovi mohou návštěvníci Institutu umění – Divadelního ústavu během Noci divadel zhlédnout výstavu k uctění památky Pavla Landovského.

Tagy: