ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nil vyjedou na akustické turné

0 Redakce 18.3.2014

Kapela Nil oslaví v březnu a dubnu na turné desáté výročí. Jedenáct plánovaných koncertů bude pro fanoušky velkým překvapením. Čtveřice muzikantů totiž vymění elektrické nástroje za akustické, přibere cellistku a vokalistku a rockové skladby odehraje v akustických aranžích. Ty občas sklouznou dokonce do country nebo reggae. Na zlínské zastávce své šňůry budou Nil sdílet pódium s holandskou zpěvačkou Anneke van Giesbergen (ex the Gathering).

„Zkusit si zahrát naše písničky akusticky jsme si přáli už delší dobu, ale bohužel náš bývalý kytarista byl vždycky proti. Po příchodu nového kytaristy Radka Komárka to byla první věc, na které jsme začali dělat,“ popisuje zpěvačka Hanka Kosnovská.

Nový hudebník (předtím frontman kapely Sunset Blvd.) přinesl do Nilu nejen nový styl, ale i doprovodné vokály. Ty kapela na jarním turné ještě rozšíří o zpěv hostující cellistky Veroniky Hložkové.

„Jiné to bude hlavně v hlasitosti. Třeba náš bubeník bude hrát na malou sestavu a na cajon. Písničky dostaly nové aranže a některé jsme dokonce přetvořili do různých žánrů, například do country a reggae. Ta změna nás moc baví. Přeci jen za těch deset let jsme naše skladby hráli bez větších změn,“ doplňuje Kosnovská.

Akustické turné Nil:
19. 3. – Olomouc – Zona Boulder Bar
21. 3. – Jihlava – Divadelní klub
22. 3. – Dubnica – Doors Pub
26. 3. – Brno – Stará Pekárna
28. 3. – Šumperk – H-klub
29. 3. – České Budějovice – Velbloud music bar
4. 4. – Vysoké Mýto – M Klub
5. 4. – Zlín – Masters Of Rock Café
9. 4. – Praha – Jamm Klub
18. 4. – Svitavy – Tyjátr
25. 4. – Trutnov – Kabinet Klub

Tagy: ,