ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6847 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nigel Kennedy míří do Prahy

0 Redakce 13.3.2018

Již 14. března přijede do Prahy koncertovat jeden z nejuznávanějších houslistů současnosti, britský virtuóz Nigel Kennedy. Na koncertě vystoupí Kennedy s vlastní hudební formací. V ní se představí hudebníci se zajímavou muzikantskou kariérou. Na kytaru zahraje Rolf Bussalb, na basu Tomasz Kupiec a na violoncello Beata Urbanek.

Kennedy nepatří do škatulky klasických hráčů na housle. Svým specifickým pojetím vystupování představuje hudbu tak trochu jinou, originální a neformální formou. Současně ale v žádném případě nesnižuje úroveň a kvalitu hraných skladeb. Ba naopak.

Patří mezi houslisty, kteří prodali nejvíce hudebních nosičů a vystupují po celém světě v nejprestižnějších hudebních sálech. Ve své kariéře spolupracoval s takovými veličinami jako Paul McCartney, Robert Plant z Led Zeppelin, Kate Bush nebo formace The Who. Velkou část své tvorby věnoval také skladbám Jimiho Hendrixe, kterého považuje za zásadního hudebníka moderní doby.

V Praze Kennedy představí svůj program nazvaný Bach Meets Gershwin. V něm publiku nabídne nejen průřez dílem obou zmíněných velikánů skladatelského světa, ale také vlastní skladby.