ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9404 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nick Cave prý opisoval

0 Redakce 11.10.2010

Dalším ze slavných hudebníků, kteří čelí obvinění z toho, že některou svou skladbu ukradli z hudební minulosti, je Australan Nick Cave. Na čerstvé desce jeho projektu Grinderman, nazvané prostě 2, je skladba Palaces Of Montezuma.

Podle Frankieho Duffyho, bývalého člena skotské skupiny Rising Signs, je to prý ale kopie jeho písničky Grey Man z roku 2005.

Duffy tvrdí, že požene celou záležitost k soudu. „Naše skladba byla na youtube ještě dlouho poté, co jsme ukončili činnost. Nemohu vyloučit, že jednoho večera se Cave posadil k počítači a hledal mezi nahrávkami neznámých kapel, až došel k nám. Zjistil si, že jsme ukončili činnost, a rozhodl se nám písničku prostě vzít. Nevím, proč to udělal, ale všichni, kteří slyšeli obě skladby, se shodují na tom, že jsou identické. Potkáme se u soudu,“ říká Duffy.

Při nedávném koncertu v Londýně řekl Cave na pódiu, že byl nedávno obviněn „nějakým sedmnáctiletým Skotem z Dundee“ z toho, že mu ukradl písničku. Dodal, že Palaces Of Montezuma napsal pro svou ženu, což mu prý může dokázat jeho bubeník Jim Sclavunoso.

JŠp