ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29287 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Netradiční hostina. Lidé povečeří na Karlově mostě

0 jsk 30.6.2020

V úterý 30. června od 18 do 22 hodin proběhne na Karlově mostě v Praze slavnost, která bude symbolickým rozloučením s uplynulým nelehkým obdobím koronavirové krize a také přivítáním prázdnin. Téměř liduprázdný Karlův most má nyní speciální kouzlo, proto se organizátoři akce Prostřený most rozhodli uspořádat na tomto ikonickém mostu společné hodování a užít si jeho jedinečnou atmosféru.

„Na 515 metrů dlouhém Karlově mostě vytvoříme 515 metrů dlouhý stůl s bílými ubrusy a květinami ve vázách. K této tabuli pozveme hosty. Může přijít kdokoli, vstupné se neplatí. Podmínkou ale je, aby každý něco donesl. Někdo napeče bábovku, koláče nebo třeba husu. Jiný host, a zároveň hostitel, připraví jednohubky. Někdo přinese růži do vázy. Nebo třeba jen hroznové víno. Anebo vezme kytaru a zazpíváme si Na tom pražským mostě, rozmarýna roste…,“ přibližuje myšlenku společného setkání kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici.

„Jeden z nejvýznamnějších Čechů je sv. Jan Nepomucký, patron všech mostů. Jeho sochu najdeme v nejzapadlejších vesničkách po celém světě. Most je velkým symbolem propojení. Chceme si ověřit, jestli si můžeme navzájem důvěřovat. Jestli můžeme sedět vedle někoho cizího a nabídnout mu třeba česnekovou pomazánku, kterou jsme doma připravili,“ dodává Kobza.

Kvůli hygienickým a organizačním důvodům je potřeba se na slavnost registrovat přes systém goout.cz (vyhledejte si “Prostřený Karlův most) a na místě již člověk dostane placku, která jej bude opravňovat sedět u stolu. Omezený počet míst sezení u stolu bude i bez rezervace na místě.