ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14875 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nerez slaví třicet let

0 Redakce 23.11.2011

Skupina nerez oslavuje v těchto dnech třicet let existence. Činí tak nejenom koncerty v Brně (22. 11.) a v Kutné Hoře (25. 11.), ale především vydáním dvojalba Nerez v Orlové a v Betlémě.

Na prvním albu je unikátní záznam „mladé“ skupiny Nerez z roku 1985. Magnetofonový pásek zaznamenal před mnoha a mnoha lety  jedinečnou atmosféru koncertu party, která byla právě na vzestupu a hrála písně, které už byly hity. Ten pásek byl pak dlouhou dobu uschován, až jej Zdeněk Vřešťál za pomoci Ravena oprášili a dali si mravenčí práci s vyčištěním záznamu, který ukrývala. A protože se vyloupl náramně, byla by škoda nenabídnout ho všem, kteří měli skupinu Nerez v čele se Zuzanou Navarovou rádi – zvláště když Nerez slaví 30 let své existence. Zazní mj. Samba v dešti,  Javor, Tisíc dnů mezi námi, Naruby, Hlava v krupobití, Kočky a další písně. Pro porovnání jsou jako bonusy po verzi písně Kočky z koncertu v Orlové zařazeny nahrávky stejné písně z alba Stará láska Nerez a vy (1993) a konečně také zajímavá verze z desky Pocta Zuzaně Navarové (2009), kde pěvecký part Zuzany zpívá Klára Vytisková.

Jako druhé je do 2CD zařazeno trochu zapomenuté album Nerez v Betlémě z roku 1993. Obsahuje jednak veselé vesnické koledy, jednak krásné liturgické texty, které zaranžoval Vítek Sázavský. Mezi zajímavými hosty na albu hrají např. Radůza – budoucí velká hvězda české populární hudby, Iván Gutiérrez –  kytarista a písničkář z Kolumbie, Miroslav Kejmar – sólista České filharmonie, vynikající houslista Ivan Ženatý ad. Členové skupiny Nerez na albu „pouze“ zpívají.

tz