ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16045 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Neočekávaná cesta měla premiéru

0 Petr Hašek 29.11.2012

Nový film režiséra Petera Jacskona Hobit: Neočekávaná cesta měl 28. listopadu premiéru v novozélanské metropoli Wellingtonu. Odtud další Jacksonův film podle knihy J.R.R. Tolkiena míří do celého světa. Česká premiéra filmu se uskuteční 13. prosince.

Podél červeného koberce vedoucího ke kinu Embassy Theatre se shromáždili filmoví nadšenci v kostýmech kouzelníka Gandalfa, hobita Bilba Pytlíka či se špičatýma elfíma ušima. Jako první se dočkali režiséra Jacksona.

“Je to neuvěřitelná zkušenost, protože strávíte takovou dobu natáčením, kdy se soustředíte jen na film a chcete všechny držet na distanc… a pak je najednou ten film hotov a vy se další ráno probudíte a přijde s vámi oslavovat 100.000 lidí. To vám trochu zamotá hlavu,” řekl nejslavnější novozélandský filmař.

Lidé se dočkali také hereckých hvězd včetně Cate Blanchettové, Elijaha Wooda, Barryho Humphriese, Huga Weavinga nebo představitele role Gluma Andyho Serkise. “Zase se mu to povedlo. Jestli to vůbec jde, je to ještě lepší film než Pán prstenů. Myslím, že ho překonal,” prohlásil podle agentury AP na režisérovu adresu britský herec Martin Freeman, ve filmu Bilbo Pytlík.

Tři díly Pána prstenů, které se podělily o celkem 17 Oscarů, vydělaly odhadem šest miliard dolarů z prodeje vstupenek, DVD a předmětů spojených s tématem filmů. Jackson schystá v příštích letech uvést na plátna kin také dva další díly Hobita. Předpokládá se, že trilogie se stejně jako Pán prstenů stane velkým mezinárodním kasovním trhákem.

V davu před wellingtonským kinem se objevili také zástupci organizace chránící zvířata PETA, kteří v černých hábitech protestovali proti údajně násilnému způsobu natáčení. Podle nich uhynulo 27 zvířat. Režisér toto tvrzení již dříve popřel.

rwi