ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7153 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Neobvyklý rekord Katy Perry

0 Redakce 16.5.2011

Šestadvacetiletá americká zpěvačka Katy Perry vytvořila neobvyklý rekord. Jako první umělec v historii se celý jeden rok udržela prostřednictvím svých písniček v první desítce prestižní hitparády Billboard Hot 100.

Hitparáda se publikována od roku 1958 a přináší přehled nejoblíbenějších a současně nejprodávanějších singlů ve Spojených státech. Výsledky se vypočítávají na základě informací od prodejců hudby a četnosti hranosti skladeb ve vysílání rozhlasových stanic. Katy Perry vydržela v první desítce se svými singly dvaapadesát týdnů.

O tento trumf se přičinily čtyři její skladby. Začal to singl California Gurls, dále v tom pokračovaly písně Teenage Dream, Firework a aktuálně E. T. Všechny jsou z alba Teenage Dream, které vyšlo v srpnu 2010. První singl se ale na trhu a v hitparádě objevil již v květnu loňského roku.

Než se Perry stala aktuální rekordmankou hitparády, tak si nejlépe vedli Ace Of Base, kteří měli singly v první desítce celých 48 týdnů v kuse. Carlos Santana je tam měl dvaačtyřicet a Mariah Carey jednačtyřicet týdnů.

JŠp