ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30466 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Německé poselství pro lepší zítřky

0 jsk 18.12.2020

V pátek v 17:49 minut bude na fasádě Goethe-Institutu rozsvíceno poselství, které shrnuje rozčarování z právě končícího roku a představuje naději pro rok příští. Mehr Licht neboli Více světla přeje Goethe-Institut spolu se Signal Festivalem všem Pražanům i přespolním.

„Na konci roku přichází tma. Dlouhé večery a temné noci. Světlo se ztrácí. Letos to ale bylo jiné. Tma jako by zahalila celý rok 2020. Ani Signal Festival letos nerozsvítil pražská prostranství, jak se tomu stalo v posledních letech tradicí,“ komentuje programový ředitel Signal Festivalu Matěj Vlašánek.

Mehr Licht neboli Více světla. Tak údajně zněla poslední slova Johanna Wolfganga von Goethe. Světlo bývá často poslem naděje a bezpečí, které tolik potřebujeme, když nám je špatně. Když se nedaří.

„Pandemie koronaviru nás už dlouho nutí k tomu, abychom náš krásný dům na vltavském nábřeží drželi v omezeném provozu, nebo jej občas pro veřejnost zcela uzavírali. Knihovna, společenské sály, výstavní prostory, dětský koutek ani kavárna nepřivítaly v roce 2020 zrovna mnoho návštěvníků. Řekli jsme si ale, že pokud nemůžeme pozvat lidi do budovy, postavíme na scénu celou budovu a proměníme ji ve vyjádření naděje,“ komentuje ředitelka Goethe-Institutu Angelika Ridder. „Domnělým Goethovým citátem chceme dát najevo víru ve světlejší budoucnost a ukázat veřejnosti, že tu pro ni jsme i nadále,“

(foto: Tomáš Slavík)