ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5430 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nelly Furtado zakládá nezávislý label

0 Redakce 17.3.2009

Není mnoho mainstreamových popových hvězd, které by se mohly pochlubit vlastním nezávislým labelem. Kanadská zpěvačka Nelly Furtado se stala jednou z nich. Založila totiž ve spolupráci s kanadskou nezávislou vydavatelskou organizací Last Gang Labels vydavatelství Nelstar.

První podepsanou skupinou se stali Fritz Helder & the Phantoms z Toronta, jejichž specialitou je elektro. Stojí za zmínku, že Nelly Furtado má k téhle partě úzký vztah, protože dva členové jsou její tanečníci. „Když jste nová skupina a upíšete se velkému vydavatelství, je to jako když vás hodí do jámy lvové. Já sama jsem vždycky chtěla být nezávislým umělcem. Když jsem byla teenager, měla jsem ráda Ani DiFranco a doufala jsem, že budu dělat něco podobného. Mým osudem se stalo velké vydavatelství, ale jsem ráda, že se můžu znovu spojit s nezávislým světem,“ komentuje svůj krok Nelly.

Tento model by mohl připomínat postup často používaný v hip hopu. Rapper podepíše svého chráněnce a pomůže mu získat ohlas tím, že mu hostuje ve skladbách a pomáhá s propagací. Chris Taylor, prezident Last Gang Labels k tomu ale poznamenává: „Nelly je v jednom z videoklipů, ale to je opravdu všechno. V tomhle smyslu není jako Puff Daddy.“ Prý to však ani neznamená, že by jen podepsala skupinu a zbytek nechala na ostatních. „Před několika týdny jsme měli schůzku, abychom si prohlédli všechny fotky a Nelly nabyla dojmu, že (členka skupiny) Raquel Gil-Jimenez nevypadá dost dobře,“ říká Taylor. „Trvala na tom, abychom to nafotili znovu,“ dodává.

Skupina by měla s vydavatelstvím Nelstar spolupracovat dlouhodobě, plánuje se jedno až dvě alba. Nelly Furtado se prý chystá podepsat i další skupiny.

MV