ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15650 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nekonečné vajíčko je výstava, která si hraje s tělem

0 jsk 30.6.2022

Nekonečné vajíčko je výstava, která v pražské Fotograf Gallery představí díla Eriky Curci, Pedra Neves Marquese, Johany Pošové a dvou laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého Marie Tučkové a Lukáše Hofmanna (jeho dílo na snímku). Navštívit ji lze od 1. července do 27. srpna. Kurátorkami výstavy jsou Hana Buddeus, Johana Pošová a Erica Petrillo.

Výstava si hraje s tekutostí hranice mezi přirozeně zplozeným a uměle zhotoveným a ukazuje těla a identity jako teritoriální stavební materiál. Vystavené práce pěti umělkyň a umělců mapují naznačený terén, pojímaný jako území experimentu, ale i manipulace. Zabývají se tělesným materiálem, šupinami kůže, kusy masa, buněčnými tkáněmi, ale i nejrůznějšími sociálními konstrukty, které z těchto organických složek vytvářejí skutečné, vnímající bytosti. Výstava představuje poměrně pestrou škálu různých médií, od fotografie přes video a audio instalaci až po performance.

V rámci vernisáže výstavy, ve čtvrtek 30. června od 18 hodin ve Fotograf Gallery, se v suterénním prostoru uskuteční performance Lukáše Hofmanna.