ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20716 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejvíce vydělávající nežijící celebritou je Taylorová

0 Petr Hašek 25.10.2012

Na žebříčku příjmů za poslední rok vydaném časopisem Forbes je na prvním místě herečka Elizabeth Taylorová. Časopis srovnával příjmy za období říjen 2011 – říjen 2012.

Prodeje práv a věcí spojených se jménem slavné hollywoodské herečky za posledních 12 měsíců vynesly 210 milionů dolarů. Filmová Kleopatra výdělkem překonala Jacksona, který zemřel v roce 2009 a v minulém žebříčku nežijících celebrit bylo jeho jméno první. V čerstvém vydání byl druhý s příjmy 145 milionů dolarů.

Více než tři čtvrtiny příjmů Taylorové pocházejí z aukce jejích šperků, oděvů a uměleckých děl, která se uskutečnila po loňském úmrtí herečky. Kromě toho se dobře prodával také její parfém White Diamonds. Zbytek příjmů pochází podle časopisu z práv na filmy v nichž Taylorová hrála a zároveň byla spolumajitelkou práv.

Stejně jako Jackson vydělala Taylorová podle Forbesu víc, než vydělal jakýkoli žijící umělec. Podle odhadů časopisu se v příštím roce Jackson opět vrátí do čela díky stále velkému zájmu o prodej jeho hudby.

Na třetím místě skončil Elvis Presley s 55 miliony. Následoval kreslíř Charles Schulz, autor populárního komiksu Peanuts, za ním pak Bob Marley a John Lennon. Mezi umělce se dostal i fyzik Albert Einstein, který sdílí sedmé místo žebříčku s Marilyn Monroe.

rwi