ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5085 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejvíce oscarových nominací má Joker

0 jsk 14.1.2020

Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar získalo temná drama Joker s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Snímek má 11 nominací, a to mimo jiné v kategoriích nejlepší film či nejlepšímu herec v hlavní roli.

V nominacích má své zastoupení i Česko. V kategorii krátký animovaný film byl nominován krátkometrážní snímek Dcera studentky pražské FAMU Darji Kaščejevové. V kategorii výprava byla nominována i Češka Nora Sopková za protiválečnou tragikomedii Králíček Jojo režiséra Taika Waititiho. Snímek režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče se do užší nominace na nejlepší cizojazyčný film nedostal.

V kategorii nejlepší film se utkají snímky Le Mans ’66, Irčan, Králíček Jojo, Joker, Malé ženy, Manželská historie, 1917, Tenkrát v Hollywoodu a Parazit.

Na nejlepšího herce byli nominováni Antonio Banderas za roli stárnoucího režiséra ve snímku Bolest a sláva, hvězda filmu Tenkrát v Hollywoodu Leonardo DiCaprio, Adam Driver se svou rolí v dramatu Manželská historie, Joaquin Phoenix za hlavní roli ve snímku Joker a Jonathan Pryce, který zazářil ve filmu Dva papežové. Na nejlepší herečku aspirují Cynthia Erivoová (Harriet), Scarlett Johanssonová (Manželská historie), Saoirse Ronanová (Malé ženy), Charlize Theronová (Bombshell) a Renée Zellwegerová (Judy).

Vyhlašování a předávání cen se v Hollywoodu uskuteční v neděli 9. února.

Tagy: , ,