ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17172 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejvíce nominací na ceny BAFTA má film Gravitace

0 jsk 9.1.2014

Nejvíce nominací na výroční britské filmové ceny BAFTA má americký thriller Gravitace. Celkem je jich jedenáct. Deset nominací mají drama Špinavý trik a historický snímek 12 let v řetězech, devět nominací pak pirátské drama Kapitán Phillips.

Gravitace, v níž hlavní role ztvárnili Sandra Bullocková a George Clooney, má mimo jiné šance na získání ocenění v hlavních kategoriích pro nejlepší film, herečku nebo režiséra (Alfonso Cuarón).

Cenu BAFTA pro nejlepší film si může připsat i 12 let v řetězech, jehož režisér Steve McQueen aspiruje i na cenu za nejlepší režii a představitel hlavní role Chiwetel Ejiofor na ocenění pro nejlepšího herce. V kategorii pro nejlepšího herce v hlavní roli se s ním utkají Leonardo DiCaprio, nominovaný za film Vlk z Wall Street, Bruce Dern (Nebraska), Christian Bale (Špinavý trik) a Tom Hanks (Kapitán Phillips).

Ocenění pro nejlepší herečku v hlavní roli mohou získat Sandra Bullocková (Gravitace), Judi Denchová (Philomena), Amy Adamsová (Špinavý trik), Emma Thompsonová (Zachraňte pana Bankse) nebo Cate Blanchettová (Jasmíniny slzy).

Noví majitelé prestižních filmových cen budou vyhlášeni 16. února v Londýně.