ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10740 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejvíc nominací na Zlaté glóby mají 12 let v řetězech a Špinavý trik

0 Richard Winter 13.12.2013

Nejvíc nominací na Zlaté glóby, které jsou považovány za důležitý ukazatel pro favority na americké filmové ceny Oscar, mají drama z éry otroctví 12 let v řetězech britského režiséra Stevea McQueena (na snímku) a kriminálka Špinavý trik, kterou natočil David O. Russell. Oba filmy byly navrženy v sedmi kategoriích. Zlaté glóby budou vyhlášeny 12. ledna a Oscary začátkem března.

Ocenění za celoživotní dílo dostane v lednu herec, scénárista a režisér Woody Allen. V minulém ročníku toto ocenění dostala herečka Jodie Fosterová. Zlaté glóby budou vyhlášeny 12. ledna a oscarové ceny koncem února. V dosavadních hodnoceních různých asociací filmových kritiků se nejčastěji objevovaly snímky Gravitace, Her, Špinavý trik, 12 let v řetězech či Nebraska.

Silný emotivní příběh o touze po svobodě 12 let v řetězech vypráví pravdivý příběh o Solomonovi Northupovi, svobodném  černochovi z New Yorku.  Odtud byl však v roce 1841 unesen na plantáž v Lousianě, kde byl zotročen a až po dvanácti letech se mu podařilo získat pomoc

Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole.