ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28846 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejstarší palírna irské whiskey v Bushmills přivítá Snow Patrol i Elijaha Wooda

0 Petr Hašek 14.6.2012

Severoirskou vesničku Bushmills v hrabství Antrim čeká originální kulturní událost.

Na hudebním festivalu tam koncem června v palírně Bushmills whiskey vystoupí mimo jiné populární skupina Snow Patrol a herecká superhvězda Elijah Wood se svým DJským setem. Mezi dalšími účastníky festivalu budou například Iain Archer, Foy Vance nebo Benjamin Francis Leftwich.

Všechna vystoupení se odehrají v komorním prostředí palírny, která se nachází na pobřeží severního Irska. Bushmills je s hudební scénou dlouhodobě spjata díky spolupráci s umělci jako jsou Bon Iver, Chromeo, Theophilus London, Foy Vance či Iain Archer.

Column Egan, hlavní destilatér Old Bushmills Distillery, říká: „Moc se na Bushmills Live těším, protože toto léto se sejde v naší palírně fantastická sestava talentovaných umělců. Každý rok navštíví naši palírnu více než sto tisíc návštěvníků a bude skvělé v létě přivítat naše nejslavnější přátele na Bushmills Live.”

Oficiální povolení k pálení whiskey dostali v Bushmills od krále Jakuba I. již v roce 1608 a jednalo se o vůbec první udělené právo na výrobu whiskey na světě. Severní Irsko je plné legend a hrabství Antrim právě tak. Podle jedné z nich obr Fingal vystavěl obří chodník Giant’s Causeway, aby mohl navštěvovat svou obryni ve Skotsku. Říká se také, že s sebou tehdy vzal také recept na výrobu whiskey.

tz