ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29702 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejrychlejší muž planety Usain Bolt představí v Ostravě svou knihu

0 Redakce 23.5.2011

Držitel tří zlatých medailí a tří světových rekordů Usain Bolt představí na konci května v Ostravě svou knihu nazvanou Můj příběh: 9.58. Bolt zde na atletickém mítinku Zlatá tretra v úterý 31. května poběží závod na 100 metrů. O den dříve se na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích v rámci akce LiStOVáNí uskuteční dramatické zpracování knihy v podání Lukáše Hejlíka a Alana Novotného.

"Usain Bolt – nejrychlejší člověk na světě. Tohle mě vážně nikdy neomrzí poslouchat," libuje si v úvodu knihy trojnásobný olympijský vítěz. Výpravnou knihu Můj příběh: 9.58 dal dohromady v uplynulých dvou letech spolu s legendou britské sportovní žurnalistiky Shaunem Custisem. Exkluzívní publikace plná fotografií přináší ojedinělé pohledy do zákulisí světového sportu a je doplněna názory a vzpomínkami klíčových lidí sprinterova života. Bolt otvírá své memoáry vtipnou úvahou o tom, že uběhnout sto metrů za devět vteřin a 58 setin skutečně není samo sebou.

"Na světě žije asi 6,8 miliardy lidí. Ale říká se, že od počátku lidstva nás bylo už 107 miliard. Neexistuje skvělejší pocit než vědět, že jsem z nich všech nejrychlejší," píše Bolt. Od člověka, jako je on, to ale vůbec nezní nafoukaně. Vždyť každý, kdo viděl jeho uvolněné vítězné gesto nebo vítězný olympijský běh s rozvázanou tkaničkou, nabude nutně dojmu, že tento černý dlouhán má talent od přírody a vůbec na nic si nehraje.

"Běhání je pro mě snadné," konstatuje Bolt a vypráví svůj příběh od jamajské chatrče po pekingské zlato, příběh plný vítězství i pádů, houževnatosti a vůle něco obětovat pro to, aby se člověk dostal na absolutní vrchol. Vážné pasáže, kterou mohou být inspirací pro každého, koho sport baví, autoři dovedně střídají s uvolněným vyprávěním – například o tom, proč si Bolt kupuje jen černá auta, anebo o tom, jak při stěhování poztrácel některé své mistrovské medaile.

"Příběhy i výkony Usaina Bolta jsou úžasné. Jsem rád, že se jeho kniha dostává k našim fanouškům, kteří ho osobně dobře znají ze Zlaté tretry Ostrava, a že čeština je po angličtině jedním z prvních jazyků, ve kterých jeho příběh vychází," uvedl Jan Železný, tronásobný olympijský vítěz a světový rekordman v hodu oštěpem.

Lukáš Hejlík a Alan Novotný budou číst přímo před zraky návštěvníků Zlaté tretry v Ostravě 30. května a druhý den bude záznam odvysílán v den závodů Zlaté tretry na České televizi.

rwi