ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5267 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlepším fotografem soutěže jazzových fotografů je učitel tělocviku z Francie

0 jsk 27.3.2023

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Jazz World Photo 2023 proběhlo v sobotu v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově. Na prvním místě se umístil Hervé Escario z Francie (jeho fotka na snímu), na druhém Dariusz Kwapisiewicz z Polska a třetí obsadil Dragoslav Nedici z Rumunska.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili autoři některých snímků členové poroty a partneři projektu.

„Do jubilejního desátého ročníku soutěže bylo zaregistrováno 131 fotografií ze třiceti zemí světa. Vzhledem k tomu, že to byl historicky první ročník s registračním poplatkem, jsme vděční za tak velký zájem fotografů z celého světa,” říká Tomáš Katschner, spoluzakladatel soutěže, zakladatel a organizátor festivalu Jazzinec.

Největší početní zastoupení měli fotografové z Francie, Itálie a Polska. Osmičlenná mezinárodní porota hodnotila zaregistrované snímky anonymně. „K našemu překvapení vyhrál stejně jako loni fotograf z Francie. Obecně se dá říct, že několik let za sebou se v top 30 nejlepších snímků objevují nejčastěji fotografové právě z Francie, Itálie a Polska“, říká Patrick Marek, fotograf a zakladatel soutěže.