ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8398 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlepší loňské album nahráli November 2nd

0 jsk 2.4.2024

Česká hudební akademie rozhodla o nejlepších hudebních nahrávkách uplynulého roku. V Cenách Anděl Coca-Cola 2023 bylo oceněno celkem patnáct nahrávek a projektů. Nejlepší album nahráli podle České hudební akademie November 2nd, do Síně slávy byl uveden Jiří Korn.

Hranické kapele November 2nd se vítězstvím v Cenách Anděl Coca-Cola 2023 povedlo završit fenomenální comeback na scénu. Eponymní album plné rockové energie, soulového cítění i současného přístupu k produkci vydali po dvanácti letech. Natáčeli jej převážně v pražském studiu producenta Borise Carloffa, ale jednotlivé písně prošly studii v Memphisu, Nashvillu i Los Angeles.

November 2nd patřili společně s Viktorem Sheenem díky třem nominacím k favoritům letošních Andělů. Nakonec ale žádná nahrávka výsledkům nedominovala. Premiéru měla kategorie Společný projekt, jejímiž historicky prvními vítězi se stali Viktor Sheen a Calin s albem Roadtrip, které se v roce 2023 stalo fenoménem streamingových služeb.

Jako Skladba roku byla oceněna ústřední píseň Údolí včel z devátého alba Anny K. a Sólovou interpretkou roku Česká hudební akademie zvolila Pam Rabbit za její album I Love the Internet. Sólovým interpretem se stal David Koller a Skupinou J.A.R., kteří titulní skladbu alba Jezus Kristus Neexistus? v rámci ceremoniálu zahráli i naživo.

Do síně slávy byl uveden Jiří Korn, který už přes padesát let patří mezi nejvýznamnější osobnosti české populární hudby. A také mezi ty nejuniverzálnější.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie, která je složena z odborníků – hudebníků, producentů, dramaturgů, novinářů a dalších osobností české hudební scény. Od roku 1995 je vyhlašovatelem Cen Anděl ČNS IFPI.

Vítězové Cen Anděl 2023:

Síň slávy
Jiří Korn

Album
November 2nd – November 2nd

Skladba
Anna K. – Údolí včel (autor Tomáš Vartecký)

Skupina
J.A.R. – Jezus Kristus Neexistus?

Sólová interpretka
Pam Rabbit – I Love the Internet

Sólový interpret
David Koller – LP XXIII

Objev
Tereza Balonová – Lampiony

Společný projekt
Calin & Viktor Sheen – Roadtrip

Videoklip
Dné – Traps In My Feed (feat. FVLCRVM)
(režie L. Vacke)

Slovenské album
Hex – Kde je tu láska?

Alternativa a elektronika
Anna Vaverková – Pozdravy z polepšovny

Folk
Marie Puttnerová – Laila Tov

Jazz
David Dorůžka, Robert Fischmann, Martin Novák – Gilgul

Klasika
Martinů Voices, Lukáš Vasilek – Britten

Rap
MC Gey – O tatínkovi, který usnul

Rock
Exorcizphobia – Spiritual Exodus