ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5891 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlepší jazzovou skladbu napsala Štěpánka Balcarová

0 jsk 3.8.2020

Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 tisíc Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Štěpánka Balcarová převzala ocenění za nejlepší jazzovou skladbu mladého autora do 35 let z rukou Rudyho Linky, zakladatele Bohemia JazzFest, a Romana Strejčka, předsedy představenstva OSA. Slavnostní předání se konalo 31. července v prostorách hotelu NH Prague City. Organizátoři festivalu společně s OSA letos udělili cenu již po jedenácté. Odborná porota, složená ze zástupců OSA i festivalu, vybírala z 22 přihlášených skladeb.

„Často slýchávám názor, že hudební soutěže jsou nesmyslné, v hudbě se přece nesoutěží. To je pravda, v hudbě samotné o soutěžení vůbec nejde. Veškerá hudební ocenění vnímám tedy spíše jako formu podpory, nejen finanční, ale především psychickou. Komponování je velmi křehká věc a člověk se může často ocitnout na tenkém ledě. Proto skladatele vždy potěší, když dostane pozitivní zpětnou vazbu. Jsem velmi vděčná OSA a Bohemia JazzFest, že tento krásný pocit umožnily zažít už jedenácti českým skladatelům,“ uvedla ke své výhře Štěpánka Balcarová.

(foto: Vojtěch Havlík)