ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30239 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlepší debut nahráli Arctic Monkeys

0 Redakce 4.11.2010

Čtenáři britského hudebního magazínu NME určili nejlepší debutové album všech dob. V takto koncipované anketě na základě jejich hlasování vyhrála kolekce britské skupiny Arctic Monkeys nazvaná Whatever People Say I Am, That's What I'm Not.
Na světlo světa se dostala v lednu 2006, ovšem již několik měsíců předtím měla tak mohutnou reklamní kampaň, že její úspěch byl očekávaný.

Kolekce tehdy ani ne dvacetiletých mladíků z Sheffieldu se skvěle prodávala a brzy se celosvětově zaprášilo po dvou milionech kopií. Rovněž hudební kritika nahrávku přijala takřka bez výhrad.

Na druhém místě ankety NME skončil stejnojmenný debut kapely The Stone Roses z roku 1989. Třetí píčku si odnesla nahrávka Joy Division Unknown Pleasures z téhož roku. Na dalších příčkách v první desítce skončily desky Oasis – Definately Maybe, The Jimi Hendrix Experience – Are You Experienced, The Libertines – Up The Bracker, The Killers – Hot Fuss, Sex Pistols – Never Mind The Bollocks, Franz Ferdinand – Franz Ferdinand i Kings Of Leon – Youth And Young Manhood.

JŠp