ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27498 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlépe placenými televizními herečkami jsou Eva Longoria a Tina Fey

0 Redakce 30.9.2011

Představitelka Gabriely Solis ze seriálu Zoufalé manželky Eva Longoria a komička Tina Fey jsou podle amerického časopisu Forbes nejlépe placenými televizními herečkami. Každá z nich vydělala od loňského celkem 13 milionů dolarů.

Tina Fey v minulosti obdržela cenu Emmy jako scenáristka komediálního seriálu Studio 30 Rock a také jako hostující herečka v populárním pořadu Saturday Night Live. Právě zde parodovala bývalou aljašskou guvernérku a republikánskou kandidátku na viceprezidentku Sarah Paline.

O druhou příčku žebříčku se s vydělanými deseti miliony dolarů dělí Mariska Hargitay, která se proslavila především díky dramatickému seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Marg Helgenberger ze seriálu Kriminálka Las Vegas a také další Zoufalá manželka Marcia Cross.

V těsném závěsu za nimi skončily další dvě ikony seriálu Zoufalé manželky Teri Hatcher, jež v sérii ztvárnila roli Susan Mayer, a Felicity Huffman alias Lynette Scavo, které vydělaly po devíti milionech dolarů.

Fey se na čelní příčku vyšplhala z loňského sedmého místa (výdělek 7,5 milionu dolarů), Longoria poskočila ze čtvrté pozice (výdělek 12 milionů dolarů).

Příjmy zmíněných televizních ikon se nicméně ani zdaleka nemohou vyrovnat sumám, které nosí domů herečky filmové. Podle červencového žebříčku časopisu Forbes utržily totiž ty nejúspěšnější z nich, Angelina Jolie a Sarah Jessica Parker, za uplynulý rok každá 30 milionů dolarů.

rwi