ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21855 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlépe placeným americkým televizním hercem je Ashton Kutcher

0 Petr Hašek 20.10.2012

Nejlépe placeným americkým televizním hercem je s výdělkem 24 milionů dolarů podle časopisu Forbes čtyřiatřicetiletý Ashton Kutcher.

Vystřídal v čele žebříčku Charlieho Sheena, kterého nahradil i v komediálním seriálu Dva a půl chlapa. Dva a půl chlapa mají v průměru 12,4 milionu diváků na epizodu a patří mezi nejvíce sledované sitcomy. Sheen pořad opustil kvůli problémům s psychikou a drogami.

Na druhém až třetím místě se umístili Hugh Laurie, který byl představitelem doktora House ve stejnojmenném seriálu, a Ray Romano, jemuž mimo jiné stále plynou velké tantiémy ze sitcomu Raymonda má každý rád ukončenému v roce 2005, který americké televize hojně reprízují. Oba si ve sledovaném období shodně vydělali po 18 milionech dolarů.

O čtvrtou až pátou příčku se dělí Alec Baldwin ze Studio 30 Rock a Mark Harmon ze seriálu Námořní vyšetřovací služba. Oba si mezi květnem 2011 a květnem 2012 přišli na 15 milionů dolarů.
Forbes své žebříčky nejlépe vydělávajících herců sestavuje na základě celkovým příjmů umělců v daném období. Kromě televizních honorářů tak bere v úvahu i reklamní kontrakty či výdělky z filmů a dalších činností.

Žebříček nejlépe vydělávajících hereček časopis Forbes zveřejnil již v červenci. Na prvním místě se v něm umístila Sofia Vergaraová ze seriálu Taková moderní rodinka, když si za rok přišla na 19 milionů dolarů.

rwi