ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12076 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejchytlavější písnička je od Queen

0 Redakce 4.10.2011

Písnička We Are The Champions od britské skupiny Queen je nejchytlavější v historii pop music. Vyplynulo to z výzkumu vědců z londýnské Goldsmiths University. Ti zkoumali, proč jsou některé skladby lépe zapamatovatelné než ostatní a na základě své práce sestavili žebříček nejchytlavější písní.

Aby se tak stalo, sledovali nejdříve tisíce dobrovolníků, kteří měli za úkol zpívat určité písničky. Vědci během výzkumu zjistili, že skladby, které si dobrovolníci lehce zapamatovali, se vyznačují čtyřmi základními vlastnostmi: dlouhými a podrobnými hudebními frázemi, větším počtem změn ve výšce tónů v hlavním motivu, mužskými zpěvy a v neposlední řadě i výše postavenými mužskými hlasy, které vynakládají při zpěvu větší hlasové úsilí.

Na základě těchto zjištění je podle britských vědců We Are The Champions nejchytlavější písní historie pop music. Druhá příčka patří hitu Y.M.C.A. skupiny Village People, třetí Fat Lip kanadských Sum 41, čtvrtá The Final Countdown švédských Europe a pátá Monster od velšských The Automatic.

JŠp