ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5228 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejčastěji uváděnými filmy v domácích televizích jsou české komedie a pohádky

0 Petr Hašek 31.12.2012

Nejčastěji uváděnými filmy v domácích televizích jsou především české komedie a pohádky. Rekordmanem je 60 let stará Pyšná princezna Bořivoje Zemana, která se na obrazovce České a předtím federální televize objevila třicetkrát. V kinech ji zhlédlo přes osm milionů diváků.

Podle statistiky veřejnoprávní televize následují Princezna se zlatou hvězdou na čele (22 repríz) a tři komedie s Vlastou Burianem – Anton Špelec, ostrostřelec (19 repríz), Ducháček to zařídí a U pokladny stál, které byly uvedeny osmnáctkrát. Následují pohádky Tři oříšky pro Popelku a Byl jednou jeden král.
Nova zařadila za dobu své existence šestnáctkrát veselohru Bořivoje Zemana Anděl na horách z roku 1955.

Jen o reprízu méně měl o tři roky starší snímek Dovolená s Andělem, rovněž s Jaroslavem Marvanem v roli nedůtklivého revizora na odborářské rekreaci. Šestnáct repríz měly Rodinné trampoty oficiála Tříšky se Sašou Rašilovem, které vznikly v roce 1949.

Stejně úspěšná je komedie Eva tropí hlouposti, kterou režisér Martin Frič natočil koncem 50. let, či Hotel Modrá hvězda; i tady vytvořila Nataša Golová hlavní roli. Úspěch má i novější tvorba, například film Můj brácha má prima bráchu s Libuší Šafránkovou a Janem Hrušínským z roku 1975 či Troškova trilogie Slunce, seno.

Také televize Prima má své hity. Stálicemi jsou snímky Národního filmového archivu U pokladny stál, Přednosta stanice, Anděl na horách, Dovolená s Andělem nebo Dobrý voják Švejk a Poslušně hlásím, které se na obrazovce objevují minimálně jednou do roka. Oblíbena na všech programových okruzích je sovětská pohádka Mrazík z roku 1964.

rwi