Něco něco vydávají koncentrovanou kytarovou desku

Kapela Něco něco vydává čtvrté řadové album majonéza. Osm skladeb sevřených do krátké, rychlé a hlasité desky zachycuje novou energii tria Alžběta Tkáč Trusinová, Tomáš Tkáč a Vašek Švestka. Společně se vydali k přímočařejším textům, tvrdšímu kytarovému zvuku a novým tématům, která se nebojí zpracovávat se špetkou humoru, nadsázky i syrové upřímnosti.
Název desky není jen náhodný vtípek, ale klíč k celé její estetice: k tělesnosti, chuti dělat si věci po svém a nebrat se u toho příliš vážně.
„Majonéza je legrační, majonéza je zakázaný potěšení, majonézu nejde brát moc vážně. Majonéza je moje nejoblíbenější jídlo,“ říká Alžběta Tkáč Trusinová. „Jsem hodná, nebo zlá? Utahuju si z ostatních, nebo to myslím vážně? Utahuju si ze sebe? Co všechno dokážu na střepy roztříštit?“
jsk
foto: Táňa Lvovská



