ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27688 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Neckářovo album se bude jmenovat Dobrý časy

0 Redakce 12.3.2012

Chystané comebackové album zpěváka Václava Neckáře, který minulý čtvrtek získal tři prestižní hudební Anděly, bude zcela symbolicky pojmenované Dobrý časy. Jeho realizace je v závěrečné fázi nahrávání. Deset převážně baladických písniček autorské dvojice Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth  už dostává definitivní podobu. Neckář k nahrávce ve čtvrtek řekl: „Ve středu jsem natočil zpěvy. Bude to romantické album.“

Hudba je z dílny Neuwertha a Švejdíka, o texty se postaral výhradně Švejdík, společné jsou aranže. Nahrávka, mix a produkce jsou naopak v rukou Dušana Neuwertha.

Zcela zásadní je Neckářův nenapodobitelně křehký interpretační projev, zcela nepochybně prospívá řada zajímavých hostů. Vedle Švejdíka a Neuwertha (zpěvy, piana, kytary či perkuse) si na albu zahrají a zazpívají Jan Neckář, Steve Walsh, Lenka Dusilová, Tomáš Neuwerth, Luboš Novotný, Luboš Malina, Jiří Hradil, Viktor Ekrt, Filip Nebřenský nebo pěvecký sbor Doubravánek.

Velice rozmanitý instrumentář proto zahrnuje také banjo, flétnu, violoncello, cembalo, trubku, lap steel guitar, vibrafon nebo housle. Obal s využitím fotografií Dušana Tománka vytváří grafik Tomáš Machek ze Side2.

Na konci března bude k dispozici první singl, videoklip k němu natáčí režisér Tomáš Luňák , album samotné vyjde na přelomu dubna a května. Koncertní prezentace alba se uskuteční na několika speciálních koncertech  v květnu a červnu.

Seznam písní
Tajemství
Noční vlaky
Dobrý časy (Bejvávalo)
Tohle není píseň o lásce
Hledal jsme Tě, Pane
Ráno
Rybník
Na Rafandě
Čaroděj
Půlnoční (se skupinou Umakart)

JŠp