ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8551 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Návštěvnost kin v pololetí klesla o sedm procent

0 Richard Winter 26.7.2013

Návštěvnost tuzemských kin v prvním pololetí letošního roku klesla meziročně o sedm procent na 4,9 milionu diváků. Do biografů je přitáhl hlavně film Babovřesky, negativně se na návštěvnosti podepsaly povodně. Tržby kin, které se od letošního roku počítají podle nové metodiky, dosáhly 635 milionů korun. Údaje zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).

První místo v žebříčku návštěvnosti v prvním pololetí patří s velkým náskokem filmu Babovřesky. Komedii režiséra Zdeňka Trošky od únorové premiéry v kinech zhlédlo 635.000 lidí, tržby činily 85 milionů korun. Na druhém místě je Iron Man 3 s počtem diváků 263.000, třetí pak Čtyřlístek ve službách krále se čtvrt milionem diváků.

“Za mírným snížením návštěvnosti stojí ekonomická situace obyvatel, přechod pouze na digitální formát, a tím nepatrné zvýšení vstupného, a také povodně,” uvedl tajemník Unie filmových distributorů Jaroslav Pecka. Průměrná cena vstupenky činila v červnu 125 korun.

Návštěvnost a tržby tuzemských kin loni zachránily filmové trháky v závěru roku. Nejen trojice filmů Skyfall, Hobit a Twilight sága – 2. část přilákaly do kin 11,18 milionu diváků, tedy o čtyři procenta meziročně více. Tržby stouply o pět procent na 1,28 miliardy korun.

Tagy: