ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25542 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Návrat Jana Kříže z Německa

0 jsk 22.8.2018

Úspěšný český muzikálový herec Jan Kříž si na rok odskočil do sousedního Německa, kde byl obsazen do role významného muzikálu. Nyní se vrací do pražského Divadla Hybernia a opět se vrátí do role Andreuciho, respektive mladého Fausta v jednom z nejúspěšnějších muzikálů současnosti – Mefista.

Ač by se některým mohlo zdát, že rok je dlouhá doba, Kříž si to nemyslí a návratu se neobává. „Uvidíme, jak obtížné to bude, ale očekávám, že by to neměl být velký problém. Rok není tolik a představení dobře drželo, takže si to teď pomalu budu opakovat, podívám se na video a věřím, že do toho zase zapadnu hladce. Dan Barták byl zlatý, že za mě na ten rok v roli zaskočil,“ tvrdí.

Herec nemusel ani příliš dlouho nad návratem váhat. S tvůrci muzikálu Mefisto byl předem domluvený, že roční pauza nastane a po ní se vrátí zpět na jeviště. „V Mefistovi je moc fajn parta lidí, takže se zpátky těším,“ dodává Jan Kříž s radostí.

Na praxi a rozhled, který v Německu získal, ale jen tak nezapomene. „Je to hodně jiný svět. Němci mají velký náskok a je to dáno i tím, že se posledních dvacet let neustále učili přímo od Američanů, kteří mají v produkování velkých muzikálových show obrovskou tradici. Musím říct, že to byla velká škola a obrovská řemeslná zkušenost,“ vysvětluje.

Tagy: